Zájezdy
Speciální nabídka letenek
Vyhledávání
Aktuality
17.12.2018
PF 2019
PF 2019...
28.3.2018
VELIKONOCE
VELIKONOCE...

Newsletter
Přihlašte se k odběru novinek

Aktuality

PF 2019

17.12.2018

 

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2019.

DĚKUJEME ZA VAŠI PŘÍZEŇ.

 

PF 2019

VELIKONOCE

28.3.2018

 PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ VELIKONOCE

VELIKONOCE

PF 2018

19.12.2017

  

PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÉ  VÁNOCE A V NOVÉM ROCE HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A SPOKOJENOSTI.

DĚKUJEME ZA VAŠI PŘÍZEŇ.

 

 

PF 2018

Dárkový poukaz

11.12.2017
Nevíte co darovat svým blízkým pod stromeček ?
Darujte poukaz na cestovní služby FRESCO TRAVEL - originální dárek v podobě dárkového poukazu v hodnotě, kterou si sami určíte. Poukaz lze využít jako zálohu na letenky, zájezdy, ubytování a další služby.Pro nákup dárkových poukazů nás kontaktujte e-mailem rezervace@fresco-travel.cz nebo telefonicky 739 680 929, 515 915 108 - 119.
 

Dárkový poukaz

Novinka - zájezdy do Emirátů s odletem z Brna

8.12.2017

Na dovolenou do Spojených arabských emirátů můžete od 26.4.2018 odlétat přímo z Brna. Novou linkou Brno - Ras Al Khaimah se zkrátí cesta k moři na minimum.

Vyberte si dovolenou. Ceny od 12.990 Kč. 

dovolena.fresco-travel.cz/vyhledavani-zajezdu/12

Novinka - zájezdy do Emirátů s odletem z Brna

VELIKONOCE

12.4.2017

 PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ VELIKONOC.

VELIKONOCE

PF 2017

22.12.2016

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ VÁNOCE A ÚSPĚŠNÝ ROK 2017.

DĚKUJEME ZA VAŠI PŘÍZEŇ.

PF 2017

Letiště Praha - dopravní omezení při cestě na letiště

19.9.2016

Letiště Praha - dopravní omezení při cestě na letiště

Seychely - nová linka Turkish Airlines

21.6.2016

 

Rádi bychom Vás informovali, že od 31. října 2016 bude otevřena nová linka letecké společnosti Turkish Airlines do destinace v Indickém oceánu - na Seychelly.

Letenky můžete rezervovat online na webu www.fresco-travel.cz nebo prosím kontaktujte naše zkušené letenkáře.
 

 

Seychely - nová linka Turkish Airlines

VELIKONOCE

24.3.2016

 PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ SVÁTKY JARA !

VELIKONOCE

PF 2016

16.12.2015

KRÁSNÉ VÁNOCE a ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2016 .

DĚKUJEME ZA VAŠI PŘÍZEŇ.

PF 2016

Přímá linka do Pekingu

8.9.2015

Hainan Airlines oznamuje zahájení přímých letů Praha - Peking a zpět 3x týdně (po, st, pá) od 23.9.2015. Hainan Airlines nabízí řadu spojení z Pekingu do dalších vnitrostátních destinací v Číně.

Přímá linka do Pekingu

Elektronická registrace pro cesty do Kanady - důležité

24.8.2015

V rámci bezvízového styku zavádí vláda Kanady povinnou elektronickou cestovní registraci (“Electronic Travel Authorization” též “eTA”). eTA nebude vyžadována od držitelů platných kanadských víz a občanů Spojených států amerických.

Před zahájením cesty do Kanady v rámci bezvízového styku jsou cestující povinni mít schválenou elektronickou cestovní registraci (eTA), neboť bude vyžadována před nástupem do letadla.

On-line formulář k podání žádosti je dostupný na Canada.ca/eTA. Elektronická cestovní registrace (eTA) je od 01.08.2015 dobrovolná, avšak povinná od 15.03.2016.

K vyplnění a podání žádosti potřebuje žadatel platný cestovní pas, platnou kreditní kartu (bude zatížena poplatkem 7CAD za zpracování žádosti) a aktivní emailovou adresu. Potvrzení obdrží žadatel emailem během několika minut.

Doporučujeme cestujícím žádat o elektronickou cestovní registraci před nákupem letenky.

Další informace najdete na Canada.ca/eTA

 

Elektronická registrace pro cesty do Kanady - důležité

Novinka - webová vízová aplikace do Keni

21.7.2015

Keňské úřady rozhodly, že od 1. září 2015 budou muset všichni turisté vstupující do země požádat a zaplatit za „eviza“ pomocí internetu. Současná praxe vyřízení a zaplacení víza při příjezdu nebude již déle umožněna. V následujích odkazech naleznete bližší informace o novém postupu a také výjimky: https://immigration.ecitizen.go.ke/index.php?id=5

https://www.ecitizen.go.ke/

Tranzitní víza nejsou nutná, pokud bude cestující přilétat a odlétat stejným letadlem nebo transferovat a pokud neopustí tranzitní prostor.

Novinka - webová vízová aplikace do Keni

Delta Airlines - důležité upozornění

30.6.2015

Letecká společnost Delta Airlines důrazně upozorňuje, že cestující je povinnen být na letišti 3 hodiny před odletem do USA . Check-in je uzavřen 60 minut před odletem.

Online check-in je k dispozici 24 hodin před odletem na www.delta.com.

Delta Airlines - důležité upozornění

Alitalia odbavení na terminálu 1 v Římě - Fiumicino

11.6.2015

Letecká společnost Alitalia informuje, že dle nařízení letiště Fiumicino v Římě, v souvislosti s uzavřením terminálu 3, počínaje dnešním dnem 11/6/2015, všechny lety operované Alitalia (domácí, mezinárodní a mezikontinentální) budou výhradně odbavovány na terminálu 1.  V případě letů operovaných Etihad Airways platí taktéž odbavení na terminálu 1.

Alitalia nabízí možnost odbavení online přes webové stránky www.alitalia.com a vytištění palubního lístku před cestou na letiště.

Alitalia odbavení na terminálu 1 v Římě - Fiumicino

Nový imigrační zákon Jihoafrické republiky od 1.6. 2015

15.5.2015

 

 

S účinností od 1. června 2015 vstoupí v platnost nový imigrační zákon, který zpřísňuje požadavky na cestování všech nezletilých osob (mladších 18-ti let) do/ z  Jihoafrické republiky. Nezletilá osoba musí mít u sebe vždy svůj rodný list (originál nebo úředně ověřená kopie), na němž jsou uvedena jména obou rodičů. Rodný list musí být úředně přeložen do anglického jazyka.

V případě, že nezletilou osobu doprovází pouze jeden rodič, musí mít u sebe navíc úředně ověřený a do anglického jazyka úředně přeložený souhlas (místopřísežné prohlášení) druhého rodiče, že do JAR může vycestovat, a také kopii jeho cestovního dokladu. Na souhlasu musí být uvedeny kontaktní informace rodiče, zejména telefonní spojení.

V případě, že nezletilou osobu nedoprovází ani jeden z rodičů, musí uvedené dokumenty doložit za oba z nich. V tomto případě musí při vstupu na území JAR doložit i zvací dopis osoby, u níž bude v JAR pobývat, kopii cestovního dokladu této osoby a její kontaktní data (adresa, telefon).

V případě, že nezletilá osoba nemůže doložit souhlas s uskutečněním cesty některého z biologických rodičů (adopce, pěstounská péče, úmrtí rodičů), musí doložit právně závazné dokumenty (soudní rozhodnutí, úmrtní list rodiče) dokládající tento stav, jež musí být úředně přeloženy do anglického jazyka.

Pokud je nezletilá osoba rovněž držitelem občanství státu, který vydává uvedené dokumenty v anglickém jazyce, může je rovněž použít (originály či ověřené kopie).

Uvedená opatření týkající se cestování nezletilých vstoupí závazně v platnost od 1.6.2015.

 

 

 

 

Nový imigrační zákon Jihoafrické republiky od 1.6. 2015

Cestovní doklady pro dovolenou v Turecku

23.4.2015

Od 1.1.2015 je nutné mít pro vstup do Turecka cestovní doklad platný více než 150 dnů od data příletu. 

Booking na stránkách FRESCO TRAVEL

30.9.2014

 Nově si můžete své ubytování rezervovat na portálu Booking.com přes stránky FRESCO TRAVEL - všechny služby tak máte na jednom místě

Booking na stránkách FRESCO TRAVEL

Nově cestovní ERV pojištění online

30.9.2014

Nově si můžete na stránkách FRESCO TRAVEL sjednat na vaše cesty cestovní pojištění Evropské cestovní pojišťovny v různých úrovních krytí. Vyberte si pro svou cestu odpovídající cestovní pojištění a cestujte v klidu a pohodě.

Sklizeno s.r.o. - nový partner FRESCO TRAVEL

16.7.2014

Máte věrnostní kartu společnosti Sklizeno ? Využijte 50% slevu na transakční poplatek při nákupu letenek u FRESCO TRAVEL.Sleva Vám bude odečtena při nákupu letenky.

 

BRITISH AIRWAYS: Zvýšená bezpečnostní kontrola při cestě z UK do USA

15.7.2014
Dovolujeme si vás informovat o zvýšené bezpečnostní kontrole při cestě z UK do USA, které jsme obdrželi od US Transportation Security Administration (TSA).
Zvýšená bezpečnostní kontrola se týká elektronických zařízení (mobilní telefony, tablety, elektronické knížky, laptopy apod.), která si s sebou cestující berou na palubu letadla. Při kontrole musí zákazník prokázat, že zařízení lze zapnout, je funkční a může být použito. V říipadě, že zařízení nelze zapnout, nemůže být přijato k přepravě. Doporučujeme všem zákazníkům, aby si všechna elektronická zařízení, která si budou brát s sebou na palubu letadla, plně nabili ještě před příjezdem na letiště. Při transferovém letu do Londýna je třeba dbát, aby se zařízení zcela nevybilo, možnosti nabití elektronických zařízení na letištích jsou omezené.
Elektronická zařízení v odbaveném zavazadle mohou být přepravována bez omezení.

Platnost cestovních dokladů

6.5.2014

 Blíží se čas dovolených a proto si s předstihem zkontrolujte platnost svých cestovních dokladů a ověřte si podmínky pro vstup do vaší destinace. U většiny zemí je nutná platnost pasu alespoň 6 měsíců po plánovaném návratu. Více informací najdete na portálu Ministerstva zahraničních věcí 

 

Přeprava tekutin do Ruska s ČSA

14.1.2014

Rádi bychom Vás informovali o zpřísnění podmínek v oblasti přepravy tekutin na palubách ČSA do ruských destinací. Se zvyšování bezpečnostních kontrol a blížícím se datem začátku zimních olympijských her v Soči, jsou nově od 9. ledna vyloučeny z přepravy všechny tekutiny v kabinovém zavazadle. Výjimku lze udělit pouze v případě léků.
V případě nedodržení přepravních podmínek budou veškeré tekutiny zabaveny při bezpečnostní prohlídce při vstupu do tranzitního prostoru letiště.

Dárkový poukaz

11.12.2013

Nadělte svým blízkým pod stromeček originální dárek v podobě dárkového poukazu v hodnotě, kterou si sami určíte. Poukaz lze využít na čerpání služeb poskytovaných cestovní agenturou FRESCO TRAVEL s.r.o. – nákup letenek, zájezdů, wellness pobytů…. Pro nákup dárkových poukazů nás kontaktujte přímo v kanceláři nebo přes email rezervace@fresco-travel.cz.

Dárkový poukaz

Cesty do Kanady bez víz

22.11.2013
Od 14.11.2013 obnovila Kanada bezvízový styk pro občany České republiky.

Přeprava lyží zdarma

29.10.2013
ČSA na svých letech nabízí v zimním období pro lyžaře novou službu - bezplatnou přepravu 1 páru lyží s hůlkami o max. délce 180cm.

British Airwyas do Londýna bez zavazadel

9.10.2013
British Airwyas zavádí od 9.10.2013 letenky bez zavazadel, pouze s příručním zavazadlem, za nejnižší ceny. Abyste předešli případným platbám na letišti, zkontrolujte si počet zavazadel ve vaší letence již při nákupu.

British Airwyas do Londýna bez zavazadel

Zájezdy

9.10.2013


Nově zájezdy vybírejte na http://dovolena.fresco-travel.cz
Výhodné pobyty na horách i v exotických zemích, eurovíkendy, wellness pobyty a poznávací zájezdy.
 

Zájezdy

KLM poplatky za zavazadla

3.6.2013

KLM nově zavádí poplatky za odbavená zavazadla pro prodeje v rámci evropských destinací.

Informujte se na výhodnější poplatky za odbavená zavazadla při zakoupení před odletem.

 

 

KLM poplatky za zavazadla

Novinka American Airlines

29.3.2012

American Airlines nabízí novou službu Main Cabin Extra - více prostoru na nohy (až o 15,24 cm) a přednostní odbavení. Na letadlech Boeing 777-300ER bude možné zakoupit službu již od jara 2012. Main Cabin Extra bude umístěna před ekonomickou třídou. Členové premium programů (AAdvantage Executive Platinum, AAdvantage Platinum, oneworld Emerald a Saphire) a cestující s placenou letenkou ve full economy třídě mohou být usazeni zdarma. Ostatní cetsující si budou moci službu zakoupit v ceně 8-108 USD za segment a v závislosti na délce letu. Platbu lze provést přes AA Reservations na internetu nebo na Self-service check-in kioscích.

Novinka American Airlines

Dubai Stopover Program - 36 hodinové vízum zdarma

15.12.2011

Emirates v rámci programu Dubai Stopover (DSO) nově nabízí možnost získat vízum až na 36 hodin zdarma. Tranzitní cestující tak mají jedinečnou příležitost navštívit během své cesty i Dubaj.

  • Dubai Stopover Program (DSO)

- výběr ze 60 hotelů a apartmánů, 36 z nich nabízí 24 hodinový check-in/check-out
- služba Meet and Assist na letišti v Dubaji od společnosti Arabian Adventures
- uvítací balíček při příletu (obsahuje např. informační brožury, pohlednice,
jméno a kontaktní údaje zástupce, telefonní číslo s kontaktem pro případ nouze,
které funguje 24 hodin denně)
- karta Vice Versa - speciální karta na nákupy, která umožňuje získat zpět
až 20 % hodnoty zboží ve více než 275 partnerských obchodech
- transfer z letiště do hotelu a zpět
- snídaně
- bezplatné vízum na 36 hod.
- žádné sankce za změnu nebo zrušení rezervace do 72 hod před plánovaným příletem
do Dubaje
- všem cestujícím bez ohledu na rezervační třídu
- lze zakoupit dvakrát (např. 2 noci na cestě tam a další 2 noci na cestě zpět)
- všechny místní daně a poplatky za služby jsou uplatňovány ve výši platné v okamžiku prodeje

Dubai Stopover Program lze využít pouze v případě, že cestující přilétají i odlétají výhradně
s Emirates. Balíček lze využít i v případě, je-li Dubaj cílovou destinací.
Rezervace musí být provedeny nejméně 7 dní před odletem.
 

Prohlídka Istanbulu zdarma

15.5.2011

PROHLÍDKA S PRŮVODCEM PO ISTANBULU ZDARMA PRO VŠECHNY TRANZITNÍ PASAŽÉRY TURKISH AIRLINES

Historické centrum Istanbulu čeká právě na Vás! Pokud Vaše čekací doba mezi navazujícími lety TK přesáhne 6 hodin v době mezi 9:00 - 18:00, jste srdečně zváni na prohlídkový program městem Istanbul, a to zcela zdarma. Po příletu na letiště Istanbul Atatürk stačí navštívit HOTEL DESK, kde Vám zaměstnanci zajistí Vašeho osobního průvodce. Ten Vás na místě vyzvedne a ukáže Vám veškeré krásy historického centra Istanbulu.

>

Levné letenky online - letenky do celého světa

FRESCO TRAVEL s.r.o., třída Kpt. Jaroše 26, 602 00 Brno,
tel.: +420 515 915 108-109, mobil: +420 739 680 929, fax: +420 515 915 107
© Copyright 2011 - Fresco Travel
Tvorba www, design, programování - RTNext, v.o.s., 2011